Piraci z Karaibów Wiki
Advertisement
Piraci z Karaibów Wiki

Elizabeth Swann pojawia się w filmach: Piraci z KaraibówKlątwa Czarnej Perły (2003), Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka (2006), Piraci z Karaibów: Na krańcu świata (2007) oraz Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara (2017). Jest żoną Willa Turnera i matką Henry'ego. Ślubu udzielił im na pokładzie "Czarnej Perły", w trzeciej odsłonie filmu, w trakcie finałowej bitwy, kapitan Hector Barbossa. W tej części zostaje wybrana na Królową Piratów.


Elizabeth jest córką gubernatora Port Royal, Weatherby'ego Swann. Wraz z ojcem przypłynęła na Karaiby 8 lat przed wydarzeniami, przedstawionymi w pierwszej części filmu. Postać Elizabeth Swann została zagrana przez Keirę Knightley. W początkowych scenach pierwszej części pojawia się także jako dziecko (w pewnego rodzaju retrospekcji), grana przez Lucindę Dryzek. Knightley opisała swą postać jako nowoczesną dziewczynę, uwięzioną w XVIII wieku.

Umiejętności[]

Elizabeth uczyła się władać bronią od swojego narzeczonego Willa Turnera, w czasie pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej i drugiej części filmu. W Skrzyni Umarlaka Elizabeth walczy przy użyciu dwóch kordów. Panna Swann okazuje się także dobrym strategiem – wyraz temu daje zwłaszcza w scenach z Hectorem Barbossą.

Inne miejsca pojawiania się postaci[]

Elizabeth Swann pojawia się także w grze Kingdom Hearts II, z głosem Elizy Scheider. Keira Knightley nie mogła zająć się podkładaniem głosu, ponieważ brała udział w zdjęciach do Skrzyni umarlaka. Schneider udziela też głosu Elizabeth Swann w grze Pirates of the Caribbean: The Legend of Jack Sparrow.

Advertisement