Piraci z Karaibów Wiki
Advertisement
Piraci z Karaibów Wiki

Henry Turner jest synem Willa Turnera i Elizabeth Swann, a także wnukiem Billa Turnera i obiektem westchnień Cariny Smyth. Po raz pierwszy pojawia się w 3 części serii - Piraci z Karaibów - na krańcu świata, w ostatnich scenach filmu, w futurospekcji, gdzie razem z matką oczekuje na zejście ojca na ląd, po pierwszych 10 latach służby.


Postać Henry'ego gra Brenton Thwaites.

Wczesne życie[]

Henry od najmłodszych lat był wychowywany przez Elizabeth. Opowiadała mu dużo o ojcu, przez co zachęciła syna do studiowania mitów, legend i klątw morskich. Henry od dzieciństwa interesował się żeglarstwem i piractwem. Dążył do odnalezienia sposobu na uwolnienie ojca z klątwy. Był bardzo ciekawskim i mądrym dzieckiem. Bardzo chciał poznać ojca.

Charakter i wygląd[]

Jako dorosły już człowiek, młody Turner jest bardzo podobny do ojca. Ma brązowe oczy i włosy do ramion. Jest dobrze zbudowany i wysportowany, a także świetnie walczy.

Henry jest bardzo mądrym młodzieńcem. Świetnie zna wszystkie morskie opowieści i legendy. Nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Pragnie uwolnić ojca z klątwy, jaką jest 100 lat służby na pokładzie "Latającego Holendra".

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara[]

W 5 części Henry gra jedną z głównych ról. Udaje mu się przeżyć jako jedyny świadek po spotkaniu z Salazarem, który polecił mu odnaleźć kapitana Jacka Sparrowa, by razem z nim odnaleźć Trójząb Posejdona. Henry widział w tym szansę na uwolnienie swojego ojca z klątwy, dlatego zgodził się na propozycję.