Isla Cruces.png

Isla Cruces to wyspa na Morzu Karaibskim. Wyspa ta znana była jako miejsce znajdowania się legendarnej Skrzyni Umarlaka, zawierającej serce Davy'ego Jonesa.

  1. PATRZ Szablon:InfoboxA

Historia[edytuj | edytuj kod]

Według legendy na Isla Cruces mieszkali kiedyś ludzie. Powstał tam również kościół. Jednakże na wyspie wybuchła zaraza, w wyniku której wszyscy mieszkańcy zmarli. Wiele lat później Davy Jones zakopał tam skrzynię ze swym sercem, uważając że Isla Cruces to miejsce bezpieczne.

Walka o skrzynię i klucz do serca Davyego.jpg

Pojedynek na młynie

Kufer Davy'ego, ukryty na jednej z plaż na wyspie, w XVIII wieku stał się przedmiotem zainteresowania. Wiele frakcji chciało zdobyć tą skrzynię, by mieć władzę nad morzami. Kapitan Jack Sparrow, dzięki swojemu kompasowi, wraz z Jamesem Norringtonem, odnalazł kufer. Walka pomiędzy Jackiem, Jamesem i Willem o skrzynie nastąpiła wraz z pojawieniem się tego ostatniego. Will posiadał bowiem klucz do kufra Jonesa. Ostatecznie klucz przejął Sparrow. Pościg za nim zakończył się w opuszczonym kościele, gdzie pomiędzy trzema piratami znów doszło do walki. Podczas tej bójki mężczyźni weszli na koło młyńskie starego młyna, który zaczął staczać się w stronę plaży. Mimo, że Jack otworzył skrzynię i ukradł serce, ostatecznie znalazło się ono w posiadaniu Norringtona, pozostawiając Davy'ego Jonesa z pustą szkatułką. Piraci opuścili wyspę, na krótko przed wezwaniem Krakena, by zniszczył "Czarną Perłę".

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.