Piraci z Karaibów Wiki
Advertisement
Piraci z Karaibów Wiki

Jimmy Kuternoga.png
Jimmy Isla.png

Jimmy Kuternoga był bosmanem na pokładzie Latającego Holendra, pod dowództwem kapitana Davy'ego Jones'a. Był znany jako surowy członek załogi. Czerpał wielką przyjemność z wydawania komend niemożliwych do spełnienia przez załogę.

Historia[]

Jimmy'ego obrosły różne zwierzęta i rośliny podczas służenia na Holendrze. Miał twarz szkaradnicy. Jego usta były podobne do szczęk piranii a jego prawy do but przymocował się na stałe do nogi. Podczas walki używał kordu. Na statku nie rozstawał się z kańczugiem, biczując członków załogi, którzy nie spełnili jego trudnych zleceń. Znany był z tego, że skóra odchodziła od kości kiedy to on wymierzał karę biczowania.

Jimmy Kuternoga należał do grupy wysłanej na Isla Cruces. Później Kuternoga spotkał Elizabeth po raz drugi, po ataku na Empress, kiedy

zamknął ją i jej załogę w kubryku na Latającym Holendrze. Gdy Swann próbowała zlokalizować Bill'a Rzemyka Turner'a dla Jimmy'ego wydało się to okrutnie zabawne.

Po śmierci Davy'ego Jones'a, Jimmy trzymał Skrzynię Umarlaka gdy Bill Turner musiał wyciąć serce syna i włożyć je do tej skrzyni. Kiedy Will został nowym kapitanem Latającego Holendra, Kuternoga powrócił do swojej ludzkiej postaci wraz z resztą załogi.

Advertisement