FANDOM


Muszel - marynarz, jeden z członków załogi Latającego Holendra, dowodzonej przez Davy'ego Jonesa. Kiedy Will Turner został wysłany do rozliczenia długu kapitana Jack'a Sparrow'a z Davy'm Jones'em, Muszel był

Muszel

jednym z członków załogi, którzy zaatakowali go na pokładzie wraku statku, dzierżąc dwie pary kul z łańcuchem. Później grał w kości łgarza z Maccus'em i Koleniko.

Biografia Edytuj

Był jednym z członków załogi wybranych do odzyskania Skrzyni Umarlaka z Isla Cruces i walczył z Ragettim, Pintelem i Elizabeth. Później brał udział w bitwie wokół wiru Kalipso, w którym Jack Sparrow ukradł mu pistolet, spychając go na linie i jednocześnie wrzucając go w wir. Prawdopodobnie przeżył, ponieważ ukazał się na pokładzie Latającego Holendra, kiedy Will został nowym kapitanem statku.

Muszel do walki używał dwóch par kul z łańcuchem, choć strzelał też pistoletu.

Jego twarz była pokryta skorupiakami i małżami, jego lewe oko było całkowicie pokryte tymi stworzeniami. W miejsce przylgnęły mu wodorosty. Ukwiały wzrosły z jego lewego ramienia. Małże na jego twarzy naśladowały jego nastrój; na przykład, symulowały śmiech gdy Muszel był rozbawiony. Po śmierci Jonesa z jego ciała, tak jak innych członków załogi, zniknęły morskie stworzenia i wodorosty.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.