Piraci z Karaibów Wiki
Advertisement
Piraci z Karaibów Wiki

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata – amerykańska komedia przygodowy fantasy z 2007 roku. 3. część serii Piraci z Karaibów; Kontynuacja Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka.


Streszczenie[]

Akcja rozpoczyna się od egzekucji piratów i ich sojuszników przez wojska Becketta. Will Turner, Elizabeth Swann, Hector Barbossa i inni piraci udają się do Singapuru, po mapę Sao Fenga, która pokazuję drogę na kraniec świata, jednak podczas próby kradzieży Will zostaje schwytany przez kamratów pirackiego lorda Sao Fenga. Barbossa informuje Sao Fenga o zwołaniu IV Trybunału Braci – obrad dziewięciu pirackich władców, do którego to Trybunału należy również Sao Feng. Podczas pojedynku piratów, do siedziby Sao Fenga wkraczają żołnierze Kompanii Wschodnioindyjskiej rządzonej przez lorda Cutlera Becketa. W czasie walki Sao Feng i Will zawierają umowę, dzięki której piraci dostają mapę i statek z załogą. W tym samym czasie "Latający Holender" na rozkaz Becketa atakuje i niszczy okręty pirackie. Piraci na statku Hai Peng docierają do Luku Jonesa (znajduje się na krańcu świata) i uwalniają Jacka Sparrowa wraz z "Czarna Perłą". Tymczasem lord Cutler Becket pozbywa się gubernatora Swanna, ojca Elizabeth. Jego duszę spotykają piraci podczas podróży przez świat umarłych. Po wydostaniu się na zwykły świat, piraci trafiają w pułapkę zastawioną przez Sao Fenga, lorda Becketa oraz Davy'ego Jonesa (musi on służyć Becketowi, który ma jego serce). Muszą z nimi walczyć. Admirał Norrington rozważa zaistniałą sytuację i uwalnia z Holendra Elizabeth wraz z załogą statku "Empress", jednak zostaje zabity przez Billa "Sznurówkę" Turnera i admirał zostaje oficerem na Holendrze .

Kapitan Barbossa zwołuje Bractwo Pirackie – 9 piratów z 9 Talarami. Chcą ustalić aby w powstaniu przeciwko wojsku pomogła im mityczna bogini morza Calypso, która została uwięziona przez pierwszy Trybunał. Czwarty Trybunał chce to zmienić, ale nie wszyscy się z tym godzą. Tia Dalma to Calypso, w której zakochany jest Davy Jones. Podczas zebrania Elizabeth zostaje wybrana Królem Piratów i decyduje się walczyć z Kompanią Wschodnioindyjską. Tuż przed bitwą, Barbossa uwalnia Calypso z cielesnej postaci i przekonuje ją, że jej uwięzienie to zasługa (wina) Davy'ego Jonesa, jednak nie zgładziła armady i Holendra ale wywołała wir wodny. Dochodzi do starcia pomiędzy "Czarną Perłą" a "Latającym Holendrem". Podczas bitwy Will i Elizabeth wyznają sobie miłość i zostają małżeństwem (ślubu udzielił im Hector Barbossa). Chwilę później Will zostaje raniony przez Jonesa, a Jack Sparrow pomaga mu przebić serce Davy'ego złamaną szablą. Jones wpada w morską otchłań a młody Turner zostaje kapitanem "Latającego Holendra" i wraz z Perłą niszczy statek Becketta "HMS Endeavour", a on sam ginie wśród płomieni.

Wikipedia-icon.png Ta sekcja zawiera treści z Wikipedii będące na licencji Creative Commons.

Zobacz oryginalny artykuł i autorów.

Obsada[]

Lp. Postać Aktor
1. Jack Sparrow Johnny Depp
2. Will Turner Orlando Bloom
3 Elizabeth Swann Keira Knightley
4. Hector Barbossa Geoffrey Rush
5. Davy Jones Bill Nighy
6. James Norrington Jack Davenport
7. Culter Beckett Tom Hollander
8. Joshame Gibbs Kevin McNally

Galeria[]

             

Advertisement