Piraci z Karaibów Wiki
Advertisement
Ten artykuł zawiera wiele linków do nieistniejących stron. Możesz powiększyć naszą Wikię, dodając nowe strony.

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara – piąta część serii Piraci z Karaibów, jej premiera odbyła się 26 maja 2017 roku. Reżyserowie filmu to Joachim Rønning i Espen Sandberg, produkcją zajął się Jerry Bruckheimer. Główne role odgrywają: Johnny Depp (Jack Sparrow), Javier Bardem (Armando Salazar), Brenton Thwaites (Henry Turner), Kaya Scodelario (Carina Smyth) oraz Geoffrey Rush (Hector Barbossa).


Fabuła[]

Stary wróg Jacka, kapitan Salazar razem ze swoją przeklętą załogą ucieka z Diabelskiego Trójkąta, chcąc zniszczyć wszystkich piratów. Aby go powstrzymać, Jack Sparrow musi odnaleźć mityczny Trójząb Posejdona. By to osiągnąć, sprzymierza się z astronomką Cariną Smyth i z Henrym, młodym żołnierzem brytyjskiej marynarki, który jest także synem dawnych przyjaciół Jacka - Willa i Elizabeth. Młody Henry pragnie uwolnić ojca z dzierżącej nad nim klątwy.[1]

Obsada[]

Ciekawostki[]

  • Walt Disney przesunął premierę VIII epizodu Gwiezdnych wojen, z 24 maja 2017 roku, by nie łączyć jej z premierą Piraci z Karaibów 5.
  • Autorem ścieżki dźwiękowej jest, nie jak w częściach 2-4, Hans Zimmer, ale Geoff Zanelli, jego współpracownik z Remote Control Productions.
  • Jack Sparrow, w trakcie wydarzeń z filmu, ma około 60 lat.

Przypisy[]

Advertisement