FANDOM


Polecany artykuł to najlepszy artykuł danego miesiąca. Jest wybierany przez użytkowników naszej wikii, a jego fragment umieszcza się na stronie głównej.

WarunkiEdytuj

Tytuł polecanego artykułu może otrzymać artykuł, który:

 1. ma conajmniej jeden obraz
 2. zawiera linki do innych artykułów
 3. nie jest zalążkiem artykułu {{Szablon:Stub}} ani artykułem przeznaczonym do usunięcia {{Szablon:Ek}}
 4. Nie pochodzi, w całości lub częściowo, z Wikipedii lub innych stron.
 5. zawiera odpowiedni infobox, jeśli dotyczy:
  1. postaci
  2. filmu, gry lub książki
  3. aktora lub twórcy
  4. miejsca
  5. wydarzenia
 6. Nie zawiera treści niezgodnych z Kodeksem.
 7. jest skategoryzowany

Artykuły należy oceniać za pomocą szablonu {{Recenzja}} w skali 1-10.

PrzykładEdytuj

===Piraci z Karaibów Wiki:Polecany artykuł===
* {{Recenzja/kolor10|8}}
~~~~

Co wygeneruje:

Piraci z Karaibów Wiki:Polecany artykułEdytuj

 • 8 / 10


Czarna Perła Tablica 13:05, kwi 5, 2016 (UTC)


GłosowaniaEdytuj

Wcześniejsze Polecane artykułyEdytuj

Jack sparrow
Kapitan Jack Sparrow – pirat i kapitan statku w serii filmów Piraci z Karaibów, stworzonej przez Teda Elliota i Terry'ego Rossio, grany przez Johnny'ego Deppa.

Wygląd
Średniego wzrostu, brązowe dredy, na włosach różne ozdoby i warkocz, charakterystyczne wąsy, broda z dwoma warkoczykami, na które nakłada koraliki, brązowe i pomalowane oczy, złote zęby, na policzku blizna w kształcie krzyżyka, na szczęce otwarta rana, która się nie goi, na prawym nadgarstku wypalona litera „P” oraz na przedramieniu tatuaż nawiązujący do nazwiska – wróbel lecący nad morzem w stronę słońca, a pod nim widniejące imię Jack, niezbyt schludny ubiór: biała koszula, czarna kamizelka, płaszcz, brązowe buty, szare spodnie, głowa przewiązana czerwoną chustą, na której wisi jeden z dziewięciu talarów, na głowę często nakłada kapelusz, zawsze nosi dużo pierścionków. Na prawej ręce nosi zawsze rękawiczkę bez palców, nosi też pas przewieszony przez ramię, do którego ma przymocowany kordelas oraz dwa pasy, do których chowa pistolety. Oprócz tego nosi przy sobie zawsze swój magiczny kompas (nie wskazujący północy, ale miejsce, do którego dąży serce). Często nosi w ręce butelkę rumu.
Czytaj dalej...

Tia-dalma
Tia Dalma – czarodziejka i pustelniczka, cielesna postać bogini Calypso. Grana przez Naomie Harris. Postać występująca w Skrzyni Umarlaka oraz Na krańcu świata, w którym duża część fabuły (zawierająca znaczący zwrot akcji) kręci się wokół niej i jej mocy.

Historia postaci
Mało wiadomo o przeszłości Tii Dalmy przed wyjściem Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, oprócz jej powiązań z Jackiem Sparrowem w jakiejś ważnej sprawie dla jego poboru przez Hectora Barbossę w Tortudze. Wiadomo również, że była ona kochanką Davy'ego Jonesa, była również tą osobą, która zamieniła go w potwora.
Zanim Trybunał Braci zamknął ją w ludzkim ciele, była nimfą Calypso. Jack przyznawał się że ją "znał", kiedy byli "nierozłączni" — podczas gdy Tia Dalma podarowała mu jego dziwny kompas: tajemniczy przyrząd, który wskazywał kierunek, w którym znajdowała się rzecz, którą użytkownik chciał najbardziej mieć.
Czytaj dalej...

Will turner
Will Turner Jr. - fikcyjna postać pojawiająca się w filmach Disneya Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata oraz Pirates of the Caribbean: Dead Man Tell No Tales. Grany przez Orlando Blooma. Jest synem pirata Billa Turnera oraz narzeczonym i późniejszym mężem Elizabeth Swann.
Will, pracował u pewnego kowala jako czeladnik. Był bez pamięci zakochany w Elizabeth Swann, córce gubernatora. Kiedyś podczas rejsu, załoga statku z młodą Swann na pokładzie, zauważyła dziecko w wodzie. Okazało się, że był to właśnie Will. Od tamtego czasu młody panicz Turner żył w Port Royal. Kilka lat później, po wykonaniu jednego ze zleceń, Turner wrócił, do kuźni i zastał w niej pirata imieniem Jack Sparrow. Jako że korsarz groził pannie Swann, pomiędzy mężczyznami wywiązała się walka. Sparrow pokonał Williama, lecz sam został ogłuszony butelką po rumie, przez mistrza Turnera, pana Browna. Komodor Norrington aresztował pirata. Podczas napadu piratów "Czarnej Perły" ...
Czytaj dalej...

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.