FANDOM


Syrenasyrena zamieszkująca Zatokę Białych Pian.

HistoriaEdytuj

Nieznane są losy Syreny przed bitwą w Zatoce Białych Pian. Nie znamy także jej prawdziwego imienia. Syrena, wraz z innymi syrenami zamieszkującymi zatokę, uwodziła marynarzy, przybierając postać pięknej kobiety, po czym ściągała ich na dno morza.

Bitwa w Zatoce Białych PianEdytuj

W czasie wyprawy do Fontanny Wiecznej Młodości, Czarnobrody wraz z załogą Zemsty Królowej Anny wylądował w Zatoce, aby złowić syrenę, potrzebną do odprawienia rytuału przy Fontannie. Syreny zaatakowały marynarzy i doszło do bitwy, w czasie której misjonarz Philip Swift złapał Syrenę.

Wyprawa do FontannyEdytuj

Syrena została uwięziona i zamknięta w wypełnionej wodą, szklanej skrzyni, niesionej przez czterech członków załogi. Miała zostać przetransportowana do Fontanny, aby jej łzy, potrzebne do rytuału, były świeże i nie wyschły. W czasie podróży skrzynia została rozbita, a Syrena upadła na ziemię, tracąc rybi ogon i przybierając w pełni ludzką postać. Nie umiała chodzić, więc Philip postanowił nieść ją na rękach. Nadał jej imię. Syrena zakochała się z wzajemnością w Philipie, który jako jedyny traktował ją z szacunkiem. Kiedy wyprawa dotarła do stawów, w których znajdowały się ciała syren, pozostawionych przez poszukiwaczy Fontanny, Czarnobrody próbował zmusić Syrenę do uronienia łzy. Domyślając się, że Syrena kocha Philipa, kazał go zabić. Syrena nie uroniła łzy, więc pirat kazał ją pozostawić. Nieoczekiwanie stał się cud: Philip powrócił do Syreny i uwolnił ją. Ona ze szczęścia uroniła łzę. Nagle pojawiła się załoga Czarnobrodego, która wlała łzę do fiolki. Syrena nie była dłużej potrzebna Czarnobrodemu, więc kazał zostawić ją na śmierć. Po ucieczce z Fontanny, Philip przybył do Syreny, by ją uwolnić. Syrena pomogła odnaleźć Kielichy Ponce de Leóna i oddała je Jackowi, by mógł odprawić rytuał. Dała Philipowi możliwość oddychania pod wodą, i razem popłynęli na otwarte morze. Ich dalsze losy są nieznane.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.