FANDOM


Zemsta Królowej Anny 2

Zemsta Królowej Anny – XVIII-wieczny okręt piracki. Wodowany w roku 1710. Przez kilka miesięcy był jednostką flagową Czarnobrodego.

Historia w świecie rzeczywistym Edytuj

Statek powstał w Wielkiej Brytanii jako Concorde. W roku 1711 został zdobyty przez Francuzów i przez kilka lat służył pod francuską banderą (pod nazwą La Concorde) jako statek niewolniczy.

W 1717 roku przejęty przez Czarnobrodego i przemianowany na Zemstę Królowej Anny.

W 1718 roku QAR brała udział w blokadzie portu w Charleston.

Po tych wydarzeniach Czarnobrody zostawił statek na mieliźnie w pobliżu Beaufort Inlet i ukrył skarby.

Historia w filmie Edytuj

Okręt był dowodzony przez Czarnobrodego. Dzięki szabli kapitana, miał on całkowitą kontrolę nad wszystkimi elementami okrętu. Sam kapitan nigdy nie ukazywał się załodze, ciągle przesiadując w swojej kajucie, do póki Jack Sparrow nie urządził buntu wraz z załogą. Gdy Czarnobrody zginął, Barbossa dokonał celu swojej zemsty i przejął okręt oraz szablę byłego kapitana. Na jego pokładzie podarł list kaperski tym samym powracając do piractwa. Następnie, Barbossa zyskał wielką sławę i bogactwo jako pirat. Dowodził 10 statkami, a "Zemsta" była okrętem flagowym. Na jej pokładzie zgromadzono ogromne ilości złota i bogactw, a sam Barbossa mógł pozwolić sobie na największe wygody (nawet jego drewniana noga została zastąpiona wykonaną ze złota). Na pokładzie okrętu, Barbossa rozmawiał z Salazarem w sprawie wydania Jacka Sparrowa. Podczas, gdy Zemsta była okrętem Czarnobrodego, jej żagle były zniszczone. Barbossa prawdopodobnie wymienił je na nowe, gdyż później nie widać było na nich łat (w przeciwieństwie do np. Czarnej Perły).

Dane techniczne Edytuj

  • Zemsta Królowej Anny była największym okrętem pirackim w historii i jednym z największych ówczesnych statków. Była to jednostka długa na ponad 30 m, szeroka na ponad 8 m, o zanurzeniu 3 m i wyporności ponad 300 t, uzbrojona w 40 dział.[[File:Zemsta Królowej

Kajuta kapitańska Edytuj

Kajuta kapitańska początkowo zajmowana była przez Czarnobrodego. Panował w niej wtedy nieład i bałagan. Kiedy Barbossa stał się sławnym piratem, w kajucie zostały umieszczone złocenia, zgromadzone bogactwa, a nawet urządzono miejsce dla orkiestry grającej dla Barbossy. Charakterystycznym elementem kajuty jest złocisty witraż umieszczony w jej tylnej części.

Ciekawostki Edytuj

  • Pod pokładem znajdował się stary kapelusz Barbossy
  • Z dziobu statku mogły wydostawać się płomienie ognia, które mogły zostać użyte w celach bojowych.
  • Bandera Zemsty Królowej Anny po tym jak została przejęta przez Barbossę, różni się od klasycznej bandery używanej przez niego (takiej jaką widać np. na maszcie Czarnej Perły). Chociaż wzór jest identyczny, bandera jest bordowa.
  • Na okręcie po przejęciu go przez Barbossę znajduje się tyle złota, że jest ono trzymane na pokładzie.
  • Okręt wydaje się mieć pozłocone burty i detale, gdy został przejęty przez Barbossę.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.